فانوس

سنت ختنه


ختنه ی دختران و پسران یکی از سنتهایی است که آغاز و پیدایش آن به درستی مشخص نیست.سنت ختنه از تاریخ ثبت شده ی بشری قدیمی تر است و نگاره هایی از آن در غارهای دوران نویسندگی و آرامگاههای مصری یافت شده است.(دوران نویسندگی آخرین دوره از عصر سنگ است که خود به دو دوره ی بدون سفال و با سفال تقسیم میشود).در مقایسه با ختنه ی دختران و زنان،ختنه ی پسران بسیار شایع تر است و از وجاهت قانونی و مذهبی بیشتری برخوردار است.اما در هر دو،انجام این عمل به دلایل کم و بیش یکسان مبتنی میباشد که عبارتند از دلالیل و پشتوانه های مذهبی و بهداشتی.اما آیا این عمل(چه در دختران،چه در پسران) از منظر بهداشتی و پزشکی واقعا  مستدل میباشد؟نخست به ختنه ی دختران و زنان میپردازیم.

طبق آخرین آمارگیرى سازمان جهانى بهداشت تقریباً بیش از صد و شصت میلیون نفر از زنان (اعم از کودک، نوجوان و جوان) در بیش از سى کشور آفریقایى و آسیایى ختنه شده اند.

به جرات مى توان گفت روزانه تعداد زیادى از دختربچه هاى بى گناه بین سنین ۴ تا ۱۰ ساله در کشور هاى ذکر شده ختنه مى شوند. در آفریقا این سنت قدیمى توسط افراد مسن و مذهبى در روستا ها یا نقاط دورافتاده از شهر ها انجام مى گیرد.

 

اهداف غلط آن را بدین صورت مى توان جمع بندى کرد:

براساس ادعاى مسلمانان آفریقایى طبق دستور اسلام

مفید بودن از لحاظ بهداشتى

نگهدارى از باکرگى دختران جوان تا زمان ازدواج

کنترل تمایلات جنسى دختران تا قبل از ازدواج براساس سنت قدیمى آفریقایى _ آسیایى

اطمینان دادن به شوهر آینده از جنبه پاک بودن دختر

پیدا کردن روح پاک

قابل ذکر است تحقیقات گسترده و جامعى توسط محققین و متخصصین اطفال، زنان و زایمان، روان شناسان به خصوص استادان ادیان مختلف (اعم از مسیحى، یهودى و مسلمان) پیرامون مسئله ختنه زنان از طرف سازمان جهانى بهداشت صورت گرفته است. طبق این بررسى ها در هیچ یک از آ یات قرآن و قسمت هاى مختلف کتاب انجیل و یا سایر کتاب هاى آسمانى ختنه زنان توصیه نشده است. هر کسى که دستور اسلام را منبع انجام این عمل وحشیانه قرار مى دهد با عدم اطلاع از دستورات مذهبى، عوام فریبى و یا عقاید شخصى و سنت عقب افتاده آنها مرتبط است. سازمان جهانى بهداشت سنتى بودن قضیه را تنها دلیل این عمل ذکر مى کند و آگاهى کامل از غیرمذهبى بودن انجام این عمل را به تمام کشور هاى عضو سازمان ملل ابراز داشته است.

ختنه زنان چه عوارض و خطراتى را به دنبال دارد؟

-این عمل در بیش از ۳۰ کشور جهان انجام مى شود و در ۷۰ تا ۸۰ درصد موارد با وسایل آلوده و غیربهداشتى بدون استفاده از هیچ داروى موضعى انجام مى شود در نتیجه خطر مرگ و شوک وجود دارد..
خونریزى هاى شدید و گاهى غیر قابل کنترل که منجر به مرگ مى شود.
-
-عفونت هاى موضعى و عمومى بدن که اغلب به درمان هاى پزشکى احتیاج دارند.
-درگیرى ها و بیمارى هاى روانى حاصل از این امر.

. ایجاد جوش گاه (اسکار) در قسمت بریدگى ها با طول و گستردگى زیاد-
. -عفونت هاى حاد و مزمن دستگاه تناسلى و ادرارى

. -احساس درد هاى غیرقابل تحمل در صورت قادر بودن به رابطه جنسى

. -مشکلات نازایى، خطرات و مشکلات ناشى از حاملگى و به خصوص زمان زایمان

این عمل از طریق روش هاى مختلفى انجام مى شود. با توجه به نوع انجام این عمل شدت عوارض متفاوت است. وحشیانه ترین روش در کشور هاى سومالى، سودان و همچنین اتیوپى به کار مى رود..

78.5درصد زنان در کشور هاى مذکور به علت برش هاى طولانى و عمیق و جوش گاه هاى (اسکار هاى) زخمى حتى قادر به رابطه جنسى با شوهران خود نیستند و تا پایان عمر رابطه جنسى ندارند و یا در صورت انجام این امر و حامله شدن قادر به زایمان طبیعى نخواهند بود. در این صورت زایمان آنها با جراحى انجام شده و یا در نقاط دورافتاده به علت خطرات ناشى از زایمان طبیعى خود و نوزادانشان فوت مى کنند. آمار مرگ ومیر این زنان و نوزادان آنها نزدیک به یک میلیون در سال تخمین زده شده است.

* محققان سازمان جهانى بهداشت در معنى لغاتى نظیر ختنه دختران یا قطع عضو در دختران فرقى نمى گذارند و آن را یک عمل با دو معنى مشابه تلقى مى کنند و این عمل را از جمله سنت هاى بسیار عقب ا فتاده و خطرناک مى دانند.

محققان از هر زن یا مردى در هر کجاى دنیا خواسته اند که:

به غیرقانونى بودن این عمل حتى در کشور هایى که این عمل انجام مى شود توجه کنند

صد درصد آن را با حق و حقوق در سلامتى اطفال، دختران و زنان مغایر بدانند

انجام این عمل مغایرت کامل با حقوق بشر، در هر نقطه از دنیا دارد

*توصیه سازمان جهانى بهداشت این است که افراد با هر وسیله ممکن ابراز تنفر خود را در انجام این عمل به گوش مسئولان و سیاستمداران و هر انسان دیگر در هر کشورى که زندگى مى کنند برسانند و براى عدم انجام آن از هر راهى مبارزه کنند.

در همایش ختنه ی زنان که در ماه ژوئن گذشته در مصر بر گزار شد نمایندگان 28 کشور آفریقایی و عربی راههای ممنوع کردن این رویه را بررسی کردند.

نمایندگان دولت های این 28 کشور و همچنین نماینده های سازمان های غیر دولتی گفتند که باید تا جایی که از نظر سیاسی ممکن است ختنه زنان ممنوع شود.

سالانه حدود 2 میلیون دختر جوان در آفریقا و برخی از مناطق جهان عرب ختنه می شوند.

با اینکه دولت مصر از سال 1997 میلادی این رویه را ممنوع اعلام کرد، ختنه زنان به شدت گسترده باقیمانده است.

بیانیه صادر شده در مصر از دولت کشورهای مذکور خواسته است تا ممنوعیت ختنه زنان را در دستور کار خود قرار دهند. اما نخواسته است که این رویه فورا ممنوع شود.

استفاده از کلمات محافظه کارانه نشانگر آن است که برچیدن این سنت که در برخی جوامع عمیقا ریشه دوانده تا چه حد دشوار است.

بد نیست بدانید دولت بریتانیا پدران و مادرانیکه دختران خود را در کشورهای خارجی ختنه می‌کنند، در بازگشت زندانی می کند. جریمه این عمل نیز تا 14 ماه زندان است. در نروژ هم ازدواج تحمیلی و ختنه دختران ممنوع است و تمام کسانی که به این کشور وارد می شوند باید تعهد نامه ای در این زمینه امضا کنند.در فنلاند و دانمارک نیز وضع همین طور است و این عمل جرم محسوب می‌شود.
اما قضیه در آفریقا و جاهای دیگر متفاوت است. در حدود 30 کشور آفریقایی و نیز در میان برخی اقلیتهای قومی آسیایی اندام جنسی ‌دختران را طی آدابی، که برخی از آنها ریشه های 4 هزار ساله دارند، چنان می برند، که از هر سه دختر عمل شده، یکی جان خود را از دست می‌دهد.

*اما ختنه ی پسران که در بسیاری از کشورها با رواج روز افزون و در کشور خودمان ایران هم بدون ممانعتهای قانونی انجام میشود نیز دقیقا به استناد به همان دلایل و توجیحات بهداشتی و سنتی مذهبی انجام میشود.آنرا سنت ابراهیمی نامیده اند.حتا در مقایسه با ختنه ی دختران چندان به مقوله ی فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مردم در زمینه ی ختنه ی پسران پرداخته نشده است و نمیشود.ختنه ی پسران در میان ملل مسلمان و نیز یهودیان رایج است.

دلایل انجام آنرا از این قرار میدانند:

1-پسران ختنه شده از بهداشت بالاتری برخوردارند.

2-از عفونتهای ادراری و کلیوی جلوگیری میکند.

3-از بیماریهای مقاربتی و احتمالا سرایت فوری ایدز جلوگیری میکند.

4-سرطان دستگاه تناسلی در مردان ختنه شده کمتر از سرطان در مردان بدون ختنه است.

5-زنانی که شوهرانشان ختنه شده اند کمتر در معرض ابتلا به سرطان دهانه ی رحم هستند.

6-لذت برن بیشتر از رابطه ی جنسی.

*آژانس های بهداشتی سازمان ملل اخطار داده اند که پیش از توصیه ختنه به عنوان راهی برای محافظت در مقابل ایدز باید مطالعات بیشتری انجام شود.

شاید این محافظه کاری در بیان ممنوعیت ختنه ی پسران و مردان به همان دلیل باشد که پیش از این ذکر شد.سنت انجام این عمل در مردان آنچنان قویتر و پر رنگ تر است که صحبت کردن بر علیه آن بسیار نکوهیده و مذموم میباشد.

در ذیل چکیده ای از نظرات چند پزشک ومحقق را عنوان میکنم و سپس برای رجوع،لینک صفحاتی را که میتوان اطلاعات بیشتری را بدست آورد ذکر میکنم.هر چند پروسه ی فرهنگ سازی در هر زمینه و نه فقط این موضوع در کشور ما بسیار کند و حتا نا امید کننده صورت میگیرد اما به تعبیر کنفسیوس "به جای نفرین به تاریکی،چراغی روشن کنیم".

اکثر والدین در لحظه ی ختنه کردن فرزندان خود اطلاعات کافی در این زمینه ندارند و متاسفانه پزشکان هم این اطلاعات را در اختیار آنان قرار نمی دهند.

پوست ناحیه ای که در عمل ختنه بریده میشود،پوست زائدی نیست و برای آن دوازده نقش شناخته شده در نظر گرفته میشود از آنجمله:


-پوشاندن و در بر گرفتن اجزایی که باعث رشد لایه های مخاطی بلوطی شکل پوست داخلی ختنه گاه میشود.

-در نوزادان از آلوده شدن آلت با مدفوع و بخار آمونیاک در داخل پوشک و قنداق میشود.

-ناحیه ی بلوطی شکل سر آلت را از اصطکاک و نیز ساییدگی در تمام طول عمر محافظت میکند.

-ناحیه ی سر آلت را با ترشح مواد نرم کننده نگه داری میکند.

-در حالت نعوظ با باز شدن، پوست کافی را برای انجام این عمل فراهم میکند.

-باعث مساعدت در هنگام نزدیکی و ارضای مرد میشود.

-باعث کاهش اصطکاک و ساییدگی در هنگام مقاربت میشود.

-به دلیل داشت گیرنده های عصبی فرآوان در بافت خود به عنوان بافت محرک در مرد عمل میکند.


عوارض و مشکلاتی که ختنه در مردان ایجاد میکند(که اکثرا نا دیده گرفته میشوند):

بیشترین تحریکاتی که در حین نزدیکی برای مرد صورت میگیرد توسط 3 قسمت ناحیه ی سر آلت که عبارتند از:لگام،قسمت مخروطی شکل و ختنه گاه صورت میگیرد که هر کدام از این سه،با ایجاد کردن حس خاصی در مجموع به لذت ارضای کامل مرد منجر میشوند.

قسمت ختنه گاه دارای دو لایه است:داخلی و خارجی.لایه ی خارجی شامل گیرنده های عصبی بسیاری است که در مراحل اولیه ی نزدیکی باعث تحریک و ایجاد نعوظ میشود.این گیرنده های عصبی در هنگامی که لایه ی بیرونی ختنه گاه از روی قسمت مخروطی شکل در حین دخول باز میشودتحریک میشوند و نهایتا به ارگاسم منجر میشوند.

اینگونه تصور میشود که در مراحل آخرین نزدیکی و قبل از ارگاسم که احساسات به سرعت در حال اوج گرفتن است تحریکات از ناحیه ی قسمت مخروطی به شکل مستقیم در کیفیت عمل یا لذت بیشتر تاثیر میگذارند.آنها ظاهرا به نوبه ی خود در ایجاد زمان کافی برای رسیدن به ارگاسم نیز تاثیر گذارند که این همان موردیست که در مردان ختنه شده با مشکل روبروست. درصد بالایی از مشکلات و نارضایتیها در زناشویی که حتا آمار درخوری از طلاقها را هم به این دلیل شامل میشود مشکل زود ارضایی در مردان ختنه شده است.

در حین عمل ختنه پوست و لایه ی بیرونی که ناحیه ی مخروطی شکل را پوشش میدهد بریده شده و این باعث میشود که ناحیه ی مخروطی شکل با یک لایه ی کراتینی خشک پوشیده شود و این باعث میشود که در تحریکات نا خواسته این ناحیه نقش حساس بافت پوست بریده شده انجام نشود.همه ی مردان ختنه شده دارای جای زخم بریدگی حلقوی شکل در ناحیه ی شافت هستند واین جای بریدگی ممکنست از ناحیه ی سر آلت تا در ناحیه ی شافت ادامه داشته باشد.گاهی آنقدر پوست از این ناحیه حذف میشود که نعوظ برای این مردان دردناک میشود و این مورد بیشترین موارد ناراحتی گزارش شده توسط مردان ختنه شده را شامل میشود.

در زمان دخول پوست ناحیه ی ختنه گاه که قابلیت آنرا دارد که روی قسمت مخروطی شکل جمع شده و بلغزد باعث تحریک این ناحیه شده و منجر به لذت بیشتر و تدریجی مرد میشود.و این به عنوان مکانیزم هدفمند و طبیعی نزدیکی و دخول شناخته میشود.همچنین از آنجا که این پوست زیاد، در هنگام عمل مقاربت در داخل واژن زن باقی میماند باعث میشود که مواد کاهش دهنده ی اصطکاک که توسط واژن ترشح شده اند به مقدار زیاد از داخل واژن خارج نشده و از بین نروند و لذا علاوه بر ایجاد لذت برای زن و مرد نیاز به استعمال مواد مرطوب کننده و روغنهای مصنوعی برای سهولت و ایجاد لذت نباشد.تنها وجود پوستی که در حین عمل ختنه برداشته میشود باعث ایفای این نقشهای ظریف که توسط طبیعت طراحی شده است میشود.

اگرچه در مردان ختنه شده همچنان لذت از مقاربت جنسی وجود دارد اما این لذت تنها از تماس جسم مخروطی با دیواره ی واژن ایجاد میشود و تحریکاتی که توسط گیرنده های عصبی تخصص یافته ی بافتهای داخلی پوست ختنه گاه و نیز لگام صورت میگیرند دیگر وجود ندارند.

بهترین حالت تصور شده در حالت انجام دخول هم در مرد و هم در زن،دخولی ست که در آن بافتهای سر آلت و بافتهای واژن در هم قرار میگیرند.احساس نا رضایتی و درد در زنانی که شوهرانشان ختنه شده اند از شکایتهای شایع ناشی از این امر میباشد.

بعضا عنوان شده است که مردان ختنه شده به دلیل از دست دادن لذت بیشتر در استفاده از کاندوم(به منظور جلوگیری از بارداری و نیز ابتلا به بیماریهای مقاربتی) کوتاهی میکند که این مورد ریسک موارد ذکر شده را برای آنها افزایش میدهد.

چنانچه ختنه در سنین نوزادی انجام شود به دلیل تشکیل لایه ی کراتینی ضخیم در ناحیه ی سر آلت به مرور زمان باعث کاهش تدریجی لذت جنسی و نیز دردناک شدن عمل نزدیکی میشود.

...


منابع برای اطلاعات بیشتر:(نیاز به فیلتر شکن برای باز کردن لینکها میباشد 


http://www.circumstitions.com

http://www.cirp.org/library/anatomy/garcia

http://www.cirp.org/library/treatment/phimosis

http://www.cirp.org/library/anatomy/taylor

(Say No to Circumcision! 40 Compelling Reasons Why You Should Respect His Birthright and Leave Your Son Whole (2nd edition), by Thomas A. Ritter, MD, Hourglass Book Publishing 1996)

http://net.indra.com/~shredder/intact/anatomy

http://www.foreskin.org

http://www.cirp.org/library/anatomy/milos-macris2

http://www.cirp.org/library/general/warren2

http://www.cirp.org/library/general/gairdner

http://www.cirp.org/pages/reviews/bigelow

http://www.cirp.org/library/anatomy/garcia

http://www.cirp.org/news/Mothering1997

http://www.cirp.org/pages/whycirc.html

http://www.fathermag.com/health/circ/circ-glossary

 

نظرات (16)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سرویس سرگرمی چاپاریست
دوشنبه 23 بهمن‌ماه سال 1385 ساعت 05:10 ب.ظ
امتیاز: 0 0
لینک این پست ات در بالاترینه و چند نفر هم راجع بهش نظر دادن. می تونی بری ببینی.
دوشنبه 23 بهمن‌ماه سال 1385 ساعت 09:22 ب.ظ
امتیاز: 0 0
نمیدونم از پزشکی چه سر رشته ای داری؟... همین الان تمام کشورهای مدرن دارن به این نتیجه میرسن که ختنه رو اجباری کنن بخاطر مزایای بهداشتی که داره... دلایلت اصلا علمی نبود ... معلوم نیست از کجا این حرفا رو در آوردی...
سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه سال 1385 ساعت 12:25 ق.ظ
امتیاز: 0 0
پاسخ:
صرفا یدک کشیدن اسم دکتر قبل از کلمه ی هوشنگ دلیل رُجحان حرف شما و علم بی شائبه ی شما نمیباشد.
ختنه ی زنان که امری کاملا جاهلانه است امری بسیار شایع است.بخصوص در افریقا.تصویر دختری که دچار شوک شده بود را چند روز قبل در شبکه ی یورونیوز دیدم که یکی از دلایلی شد که این مطلب را بنویسم.در امر ختنه ی مردان هنوز به هیچ نتیجه ی صد در صد تایید و تضمین شده نرسیده اند.بسیاری موافق آنند و بسیاری دیگر مخالف.هدف من از این نظر سنجی همین بود که افراد با ایده های مختلف نظرات خود را بیان کنند و تا جای ممکن با بیان دلایل مقبول.
من اگر نظر مخالف خودم را بیان کردم در انتها به گوشه ای از نظرات محققین اشاره کرده و استناد کردم.حضرتعالی یا از جنبه ی تعامل نظر این مطلب را نوشتید که در اینصورت این شما هستید که میبایست به گوشه ای از استنادات خودتان اشاره میکردید و حداقل ایمیل خود را عنوان میکردید تا بتوانیم بیشتر در این زمینه با هم گفتگو کنیم و یا از نقطه نظر دیگری این مطلب را عنوان کردید که من در آنصورت در جواب شما ترجیح میدهم سکوت کنم.
راستی یک سئوال از حضورتان داشتم:
حضرتعالی نمره ی عینکتان خیلی زیاد است؟
به نظر دکتر راست میگه . اخه سواد نداری مگه مجبوری . . .
سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه سال 1385 ساعت 12:31 ق.ظ
امتیاز: 0 0
پاسخ:
من ادعای هیچگونه سواد و دانشی در طول زندگیم نداشته و نخواهم داشت و همیشه خودم را در مقام یک دانشجو تصور میکنم.
افرادی که زیاد خودم خودم میکنند همچون شما بهتر است حداقل اگر در زمینه ی موضوع مورد بحث حرفی برای گفتن ندارند تا جای ممکن به دستور زبان و املای مطالبی که عنوان میکنند توجه کنند .
Mamnoon farzad jan babate baaz kardane in bahs. Khatneye dokhtaran ke aslan jaye bahs nadare va kari zedde basharie. Hamoontor ke midooni khatneye dokhtaran bishtar az inke risheye mazhabi dashte bashe, risheye ghomi dare va dar kheili az keshvarhaye afrighai (eslami o gheire eslami) marsoome.
Dar morede khatneye pesaran ham data haye mojood ghatiati ro neshoon nemide, yek modati tabligh mishod ke circumcision baese jelogiri az STD ha hatta HIV mishe, vali yek seri motaleate jadid neshoon dadand ke in khabara nist!
K
سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه سال 1385 ساعت 12:41 ق.ظ
امتیاز: 0 0
In dastan ham ke hamin alan! tamame ! keshvarhaye modern! darand be in natije miresand ke khatne ro ejbari !!! konand ham basi mojebe enbesate khater shod.
K
سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه سال 1385 ساعت 12:43 ق.ظ
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با تشکر از دوست خوب و عزیزم دکتر کامیار.ایکاش کمی بیشتر به این مطلب اشاره میکردید که در مجموع نظر کدامیک غالب است؟موافقین یا مخالفین؟
این دکتر ها هم موجوداتی هستند.یعنی چه که هر کس باید دکتر باشد تا این مباحث را راه بیندازد.فرزاد فتح بابی کرده است تا به این مسئله توجه کنند.ختنه دختران عملی وحشیانه است.اوج ارگاسم زن وابسته به کلیتوریس یا چوچوله است که بریده می شود.ختنه در پسران البته فوایدی از نظر جلوگیری از سرطان نادر الت تناسلی دارد ولی بیشتر یک عمل شرعی بر اساس سنت ابراهیمی است که یهودیها انجام می دادند و اسلام هم به این نهج رفت.تعبیر ژیژک هم از ختنه جالب است که به ان اشاره می کنم.
سه‌شنبه 24 بهمن‌ماه سال 1385 ساعت 01:37 ق.ظ
امتیاز: 0 0
پاسخ:
با تشکر از دوست عزیزم دکتر معمارزاده.
البته من نه پزشکم و نه صاحب نظر در این زمینه...اما به هر حال ممنونم از این پست ...
پایدار باشی...
امیدوارم برای داستان هایت بیایم از این به بعد و نظرم را بگویم
چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1385 ساعت 08:50 ق.ظ
امتیاز: 0 0
ممنون از این که نقطه هایت را برایم معنی کردی.
ولی این روز ها خیلی درگیرم.
درمورد این مطلب هم نظر ی نیست چون واقعآ اطلاعات پزشکیم کمه!
پنج‌شنبه 26 بهمن‌ماه سال 1385 ساعت 09:52 ق.ظ
امتیاز: 0 0
از اینکه این اطلاعات مفید رو در وبلاگت گذاشتی ممنونم.
یکشنبه 6 خرداد‌ماه سال 1386 ساعت 07:45 ب.ظ
امتیاز: 0 0
یکی دیگه از بدیهای ختنه اینه که برگشت ناپذیره و جای لکه های اون زشته
دوشنبه 18 خرداد‌ماه سال 1388 ساعت 05:11 ب.ظ
امتیاز: 1 0
چهارشنبه 19 اسفند‌ماه سال 1388 ساعت 04:11 ب.ظ
امتیاز: 0 0
با سلام به خوانندگان
واقعا مزخرف بود
من سال اخر پزشکی هستم 2 ساله ازدواج کردم 1 ساله مسلمان شدم و ختنه کردم, اولا که الان خیلی خیلی بهتر و بیشتر از امیزش لذت میبرم و احساس میکنم خیلی راحت تر و تمیز تر هستم
ثانیا پدر و برادر من هر دو دکتر و Specialist Urologist هستند و اتفاقا موضوع پایان نامه دکترای برادرم در مورد Circumcision (ختنه) بود و مدت 1سال و ۸ ماه با کمک پدرم که استاد راهنماش بود در امریکا و المان تحقیق و همکاری داشتند, قابل توجه جنابعالی باشه ما خانوادمون کلا مسیحی بودیم و بعد از تجقیق در مورد اسلام در زمینه های مختلف خصوصا دیدن نتایج بسیار خوب ختنه در سلامتی و رشد و ... و حتی جلوگیری از بسیاری از Disease venereal
(بیماری های مقاربتی) و حتی Bladder Disease (بیماری های مثانه ای) و مطالعه عمیق بر نظرات پیامبر اسلام و ائمه شیعه پی به حقانیت دین اسلام و اتصال ان با وحی شده و جز خواهر کوچکم که در حال تحقیق است همه مون مسلمان و شیعه شدیم... واقعا قدر این دین را بدانید و این اراجیف را دور بریزید هر کسی که در مقابل دستور خدا نظر بدهد و مخالفت کند واقعا نادان است...
تا دیروز خود ما مسلمین را به خاطر خیلی چیزها از احکام اسلام مسخره میکردیم اما الان خیلی حقایق برایمان روشن شده, مثلا در مورد غسل جنابت بعد از تحقیق در stanford university (دانشگاه استانفورد امریکا که دومین دانشگاه برتر دنیاست) اثبات شد بعد از جنابت Sympathetic Nerve(اعصاب سمپاتیک) انسان مختل میشود و تنها چیزی که این عصب را دوباره به کار می اندازد فقط آب است و تازه فهمیدند حرفی که پیامبر اسلام 1400 سال پیش فرموده بود چون متصل به وحی بوده صحیح است ولی چون مردم ان موقع از لحاظ ذهنی کشش نداشتند علت علمی خیلی لز احکام بیان نشد ولی دستور به ان داده شد و هزاران مطلب علمی یگر نظیر همین..
سه‌شنبه 22 شهریور‌ماه سال 1390 ساعت 02:12 ق.ظ
امتیاز: 0 0
سلام یه سر به این وبلاگ بزنید
khatnesara.blogspot.com
چهارشنبه 19 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 03:25 ب.ظ
امتیاز: 1 1
سلام توروخدا به من کمک کنین تازگیا نامزد کردیم نامزدم ختنه شده اما من نشدم زیاد از راابطه هامون لذت نمیبرم بخاطر اینه که ختنه نشدم؟حداقل تو تهران ادرس ی جا بهم بدین برم ختنم کنن توروخدا ب وبلاگم خبر بدین
www.nafasam1850.blogfa.com
یکشنبه 12 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 10:54 ق.ظ
امتیاز: 0 1
بهترین دلیل ختنه دخترا
ختنه این نیست که شما میگید زد بشی یعنی بریدن چوچوله
نخیر ختنه یعنی برداشتن فقط پوست اضافی روی چوچوله برای رفع آلودگی و عفونت زیرش تازه باعث میشه چوچوله پیدا باشه و زیبا تره و اینکه در نزدیکی جنسی زن رودتر ارضا میشه و بیشتر لذت میبره چون خانوما از نوار بهداشتی استفاده میکنن باعث میشه تجمع عفونت زیر این پوست بیشتر بشه به خاطر همینه که زن های ایرانی همه از بیماری و عفونت رنج میبرن
تازه در اسلام ختنه دختر واجب تر بوده تا ختنه پسر اما زنان امروزی این امرو حاشا میکنن
سه‌شنبه 14 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 08:58 ق.ظ
امتیاز: 0 0